Jak płacić mniej za wodę. Jak również sprawdzanie i wymiana wodomierzy

Jak płacić mniej za wodę.

Ponieważ w niedalekiej przyszłości może pojawić się nie tylko racja żywności, ale także woda, porozmawiamy o prostych sposobach wydawania mniejszej ilości wody i płacenia za nią mniej. A także o zmianie i sprawdzeniu liczników wody.

A także o zmianie i sprawdzeniu liczników wody

Oszczędzaj wodę

Po pierwsze, musisz zainstalować wodomierze, jeśli nie są jeszcze zainstalowane. Pozwoli to znacznie zaoszczędzić budżet, zwłaszcza jeśli płacisz za przepisane, a mniej osób mieszka z tobą.

Jeśli masz liczniki, musisz zmienić lub przejść kontrolę, z reguły dla zimnej wody raz na 6 lat, dla ciepłej wody raz na 4 lata . Daty kontroli lub wymiany są wskazane w paszporcie wodomierzy. Po tym okresie, w przypadku braku weryfikacji lub wymiany, nie możesz zaakceptować odczytów liczników i policzyć wody według maksymalnych standardów.

Nikt nie zabrania, usunąć liczniki i wysłać je do sprawdzenia. Według specjalisty z biura inspekcji, po 5 latach eksploatacji 90% wodomierzy nie nadaje się do dalszego użytku. Oznacza to, że nie zdadzą testu. Liczniki ciepłej wody - połowa mierników nie jest testowana. W związku z tym prosty wniosek: wydatki na usunięcie, inspekcję i instalację zwrotną , jeśli to konieczne, są porównywalne z wymianą starego licznika na nowy. Który zmienisz za 30 minut. I bez straty czasu na sprawdzenie, ponieważ sprawdzenie wymaga czasu. Ile kosztuje czek przeciwny wynosi około 500 rubli i 3 godziny czasu. Wymiana jednego metra na uszczelnienie, instalację i cenę samego licznika kosztuje około 1000 rubli. Zmieniłem liczniki jesienią 2013 roku. - za oba blaty z pracą i wypełnieniami zapłaciłem 965 rubli za każde = 1930 rubli. Wykonano całą HOA. Nie musiałem kupować liczników, zostały zakupione przez HOA. Tak więc zapłaciłem trochę mniej niż 2000 rubli i 30 minut mojego czasu w domu, kiedy hydraulik je zmienił. Gdybym przekazał liczniki, musieliby zostać zdemontowani, zabrani do kontroli, zapłacili za to 1000 rubli, odebrali je i zainstalowali z uszczelnieniem. Pod warunkiem, że są odpowiednie. Jeśli nie są odpowiednie, będziesz musiał zapłacić około 2000 dodatkowych za zainstalowanie nowych. Wówczas wydatki wyniosą około 3000 rubli. Jeśli tylko jeden rok, wydatki będą wynosić około 1500 rubli. Jest to opcja, gdy skąpiec spędza dwa razy i sprawdzanie nie jest wskazane. Sprawdzanie liczników w domu kosztuje około 100 rubli mniej niż instalacja nowego licznika. W Petersburgu sprawdzanie wodomierzy w domu jest przeprowadzane tylko dla osób niepełnosprawnych i weteranów w cenie około 400 rubli.

Teraz o oszczędzaniu wody:

 1. Podczas mycia zębów wyłącz wodę. Jeśli myjesz zęby zgodnie z zasadami, a następnie 2 minuty, nie będziesz musiał tylko wylewać wody z kranu. Jeśli w rodzinie są 3-4 osoby, wtedy będzie więcej oszczędności wody. Około 15 litrów wody na minutę! To znaczy, kiedy myjesz zęby, wyłączając wodę w czasie samego czyszczenia, oszczędzasz około 30 litrów! Dla rodziny, mamy, taty i dziecka oszczędności wody będą wynosić około 90 litrów dziennie! To około 630 litrów na tydzień i ponad 2500-2800 tysięcy litrów wody na miesiąc!

 2. Sprawdź wszystkie przewody hydrauliczne pod kątem wycieków. Wymień uszczelki w obecnych kranach, pociągnij toaletę w toalecie, jeśli przecieka. Gdy kapie kran stracił 8 tysięcy litrów wody rocznie! Z nieszczelną muszlą klozetową może wyciekać dodatkowe 250 litrów wody dziennie! Ponadto woda oszczędza podwójny odpływ w muszli klozetowej.

  Ponadto woda oszczędza podwójny odpływ w muszli klozetowej

  Podwójna muszla klozetowa pomaga oszczędzać wodę

 3. Baterie oszczędzające wodę - z jednym uchwytem, nie 2 zaworami.

  Baterie oszczędzające wodę - z jednym uchwytem, nie 2 zaworami

  Baterie z jednym uchwytem są wygodne i pomagają wydać mniej wody.

 4. Wyłącz wodę podczas golenia .

 5. Jeśli chcesz oszczędzać na wodzie, możesz wziąć prysznic zamiast kąpieli .

 6. Oszczędza wodę i zmywanie naczyń w zmywarce . Nowoczesna zmywarka wydaje około 12 litrów wody na 12-13 zestawów naczyń.

 7. Używaj pralki po pełnym załadowaniu . Pozwoli to zaoszczędzić wodę i energię elektryczną.

Расчет высокопрочных болтов на растяжение

Особенности расчета на прочность элементов, ослабленных отверстиями под высокопрочные болты:
При статической нагрузке, если ослабление менее 15 °/о, расчет ведется по площади брутто А, а если ослабление больше 15 %—по условной площади Лусл = 1,18 Ап.

Монтажные стыки

Монтажные стыки делают при невозможности транспортирования элементов в целом виде.
Монтажные стыки для удобства сборки устраивают универсальными: все прокатные элементы балки соединяют в одном сечении.

Проверка прочности

Проверка прочности сечения на опоре балки по касательным напряжениям:
Балочной клеткой называется система перекрестных балок, предназначенная для опирания настила при устройстве перекрытия над какой-либо площадью.