Czy wiesz, że każdy obywatel rosyjski ma prawo do 150 metrów sześciennych drewna ZA DARMO?

Zgodnie z prawem każdy obywatel rosyjski korzysta z 150 metrów sześciennych lasu ZA DARMO do budowy domu co 25 lat i kolejnych 50 metrów sześciennych lasu co 5 lat do remontu domu
Zgodnie z prawem każdy obywatel rosyjski korzysta z 150 metrów sześciennych lasu ZA DARMO do budowy domu co 25 lat i kolejnych 50 metrów sześciennych lasu co 5 lat do remontu domu.

To właśnie nasz kraj zawsze był bogaty, więc są lasy. Najwyraźniej zatem Kodeks Leśny RF przewiduje możliwość przydzielania obywatelom lasów na budowę domu za darmo. Wydaje się, że jest to prawdziwa szansa na zaoszczędzenie na budowie. Ale jak to naprawdę jest.

Ile drewna możesz zdobyć na budowę domu?

Ustawodawstwo przewiduje przyznanie lasów obywatelowi Federacji Rosyjskiej i jego rodzinie na budowę domu w wysokości nie większej niż 150 metrów sześciennych raz na 25 lat. Jednocześnie przewidziano również zapewnienie lasu do remontu domu, do 50 metrów sześciennych raz na pięć lat. Stopień przydziału lasów i czas jego dostarczania może być różny w różnych regionach Federacji Rosyjskiej. Jednocześnie obywatele, którzy stracili domy w wyniku pożaru lub sytuacji awaryjnej, mają prawo do nadzwyczajnego przydziału lasu po przedstawieniu odpowiednich certyfikatów.

Jak las jest przeznaczony na budowę domu

Obywatele lasu przydzieleni w formie działek do cięcia. Jednocześnie można go obniżyć zarówno osobiście, jak i przy pomocy krewnych lub wyspecjalizowanych firm. Ponadto przetarte drewno musi być w jakiś sposób dostarczone na plac budowy. Zezwolenie na eksport lasu daje leshoz, który przydziela działkę, ponieważ konieczne jest nie tylko wycinanie drzew, ale także porządek po sobie.

Pułapki bezpłatnego rusztowania na budowę domu

Nieznajomemu bardzo trudno jest określić, ile drewna i jaką jakość wyniesie z lasu na przypisanej mu działce. Jest więc bardzo prawdopodobne, że zamiast obiecanych 150 metrów sześciennych będzie można uzyskać co najwyżej 100. W tym samym czasie nie jest wcale faktem, że z tych stu całego drewna można użyć do budowy domu, niektóre mogą zostać odrzucone z powodu niewystarczającej grubości. Jeśli więc nie masz żadnych premii ani znajomości w leśnictwie, przedsiębiorstwo, które otrzyma las na budowę, zamieni się w loterię za darmo.

Należy także pamiętać, że żyjemy w Rosji, gdzie biurokracja rządzi wszystkim. Wypełnienie wszystkich dokumentów niezbędnych do uzyskania darmowego lasu może potrwać kilka lat, więc nie powinieneś mieć nadziei na szybką parapetówkę.

Jeśli udało ci się wyciąć i zabrać las przeznaczony dla ciebie na plac budowy, musisz również przygotować go do budowy, co jest niezwykle trudnym zadaniem dla osoby niedoinformowanej. Dlatego wiele wyspecjalizowanych firm oferuje wymianę przydzielonych ci działek w wysokości 150 metrów sześciennych na 15 metrów sześciennych gotowego drewna budowlanego, a podobne oferty są bardzo poszukiwane.

Zanim więc pokładamy duże nadzieje w uzyskaniu darmowego lasu na budowę, pomyśl dokładnie, co z nim zrobisz, kiedy go otrzymasz i czy taka przygoda jest warta twojego czasu i energii.


Ile drewna możesz zdobyć na budowę domu?

Расчет высокопрочных болтов на растяжение

Особенности расчета на прочность элементов, ослабленных отверстиями под высокопрочные болты:
При статической нагрузке, если ослабление менее 15 °/о, расчет ведется по площади брутто А, а если ослабление больше 15 %—по условной площади Лусл = 1,18 Ап.

Монтажные стыки

Монтажные стыки делают при невозможности транспортирования элементов в целом виде.
Монтажные стыки для удобства сборки устраивают универсальными: все прокатные элементы балки соединяют в одном сечении.

Проверка прочности

Проверка прочности сечения на опоре балки по касательным напряжениям:
Балочной клеткой называется система перекрестных балок, предназначенная для опирания настила при устройстве перекрытия над какой-либо площадью.