Przepis na łaźnię czekoladową. Jak stopić czekoladę w kuchence mikrofalowej na ciasto

  1. Jak stopić czekoladę w domu
  2. Sposoby topienia czekolady, aby była płynna
  3. Płynna czekolada w kąpieli wodnej
  4. Czekoladowe ogrzewanie mikrofalowe
  5. Działania przygotowawcze
  6. Główne metody topienia

Czekolada jest jednym z ważnych składników w przygotowywaniu różnych deserów. Jednak każda gospodyni domowa wie, że próby uzyskania tego produktu w domu zawsze kończą się niepowodzeniem. Dlatego, jeśli istnieje potrzeba polewania czekoladą ciasta lub ciasta, bardzo niewielu ludzi ryzykuje w tym celu użycie kakao. O wiele łatwiej i szybciej można stopić baton czekoladowy na ogniu, który po zestaleniu tworzy stałą skorupę na powierzchni każdego deseru, nawet jeśli chodzi o świeże owoce . Jednak w tym prostym, na pierwszy rzut oka, proces ma swoje własne niuanse. Jeśli utopisz czekoladę z naruszeniem technologii, wynik końcowy będzie rozczarowujący, ponieważ produkt może nie tylko stracić zdolność do krzepnięcia, ale także stracić smak. Dlatego procedura ta powinna być przeprowadzana bardzo ostrożnie, upewniając się, że czekolada nie przegrzewa się i że nie dostaje się do niej woda.

Jak stopić czekoladę w domu

Na początek baton czekoladowy musi być zmielony na proszek, który można zrobić zwykłą tarką. Jeśli nie ma go pod ręką, wystarczy użyć ostrego noża, którym trzeba przeciąć płytkę. Mniejsze powstałe płatki czekoladowe. Im szybciej się topią. Ogrzewanie czekolady na otwartym ogniu jest bezwzględnie przeciwwskazane . Najlepiej to zrobić łaźnia parowa , dla których należy wziąć wystarczająco pojemne i głębokie naczynie, wlać do niego wodę, doprowadzić do wrzenia, a następnie włożyć pojemnik z tartą czekoladą. Powinno się to odbywać w taki sposób, aby woda nie dostała się na wióry, w przeciwnym razie stopiona czekolada nigdy nie zamarznie, a ty po prostu zepsujesz deser.

Z reguły standardowa tabliczka czekolady na łaźni parowej jest ogrzewana przez 5-7 minut . Jeśli przesadzisz z czekoladą, to nie tylko się skończy, ale również spłonie, tracąc swój smak i aromat. Jednak wielu ludzi popełnia błąd, wierząc, że trzeba utopić czekoladę przez długi czas. Tłumaczy to fakt, że chip z góry może zachować swój pierwotny wygląd zarówno przez godzinę, jak i dwie godziny, a na dole topi się przez długi czas. Dlatego czekolada musi być stale mieszana, aby była równomiernie poddawana obróbce cieplnej. Nawiasem mówiąc, czarna czekolada zaczyna topić się w temperaturze + 55-60 stopni, a biała zmienia się w stan ciekły już przy +45 stopniach. Po otrzymaniu jednorodnej masy naczynia z czekoladą należy wyjąć z talerzy i natychmiast użyć ich zawartości. Jeśli czekolada topi się prawidłowo, po 20-25 minutach ponownie stwardnieje.

0 6979

Galeria zdjęć: Jak stopić czekoladę w domu

Nie myśl, że zrobienie płynnej czekolady w domu własnymi rękami jest bardzo trudne. Praktyczne gospodynie domowe znalazły kilka możliwości jego przygotowania. Produkt można stopić za pomocą jednej z kilku metod. Za pomocą powstałej glazury możesz udekorować budyń, ciasta lub ciasto. Wszystkie proponowane przepisy - na kuchence, w kuchence mikrofalowej lub na łaźni wodnej - są atrakcyjne, ponieważ nie zajmują dużo czasu i nie są zbyt skomplikowane. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, ile minut utrzymywać słodycz w cieple i systematycznie mieszać, aby nie paliła się i nie tworzyła nieprzyjemnych grudek.

Sposoby topienia czekolady, aby była płynna

Hostessy znalazły coś wspaniałego, prostego i dość szybkie sposoby stopić czekoladę w domu. Powtórz te ciekawe metody Poleganie na proponowanych zdjęciach i filmach nie jest trudne.

Płynna czekolada w kąpieli wodnej

Najłatwiejszy sposób na uzyskanie płynnej czekolady w kąpieli wodnej. Ta metoda jest bardzo prosta, ale wymaga spełnienia szeregu warunków. Warto wiedzieć, że do ogrzewania najlepiej jest brać „czysty” produkt: bez orzechów, marmolady, ciastek lub rodzynek. Skład czekolady powinien być minimalny. Warto również wiedzieć, że barwniki, aromaty, konserwanty i inne dodatki pogarszają smak glazury. Ponadto należy pamiętać, że najlepiej jest stopić przysmak z dużą zawartością masła kakaowego.

Na łaźni wodnej czarne batony czekoladowe rozpływają się wyjątkowo, ale nie można wykonać tej samej procedury z porowatą słodyczą. Chodzi o to, że nie jest przeznaczony do dekoracji ciast i innych wyrobów cukierniczych.

Uwaga! Idealnym rozwiązaniem jest odmiana couverture i deserowa. Są dobrze ogrzane, mają optymalną lepkość, a następnie dobrze zestalają się.


Są dobrze ogrzane, mają optymalną lepkość, a następnie dobrze zestalają się

Zwróć uwagę! Aby przygotować kompozycję o optymalnym poziomie lepkości, górny pojemnik nie musi być zamykany pokrywką. Ale zdecydowanie powinieneś upewnić się, że woda nie dostanie się do masy czekoladowej.

Pozostaje tylko wyjąć pojemnik z pieca i użyć go zgodnie z jego przeznaczeniem.

Czekoladowe ogrzewanie mikrofalowe

Jest jeszcze jeden ciekawy i dość prosty sposób na uzyskanie płynnej czekolady. Ta metoda, którą uznano za praktyczną hostessę, doskonale nadaje się do tworzenia glazury na cieście lub domowej roboty lodach. Atrakcyjność tego podejścia polega na połączeniu szybkości, prostoty i braku konieczności stania przy piecu. Kuchenka mikrofalowa służy do topienia płytek.


Kuchenka mikrofalowa służy do topienia płytek

Uwaga! Odpowiednio roztopić słodycz jest całkiem prosta. Najważniejsze jest wiedzieć, że nie należy go przegrzewać. Doprowadzi to do nadmiernej gęstości deserów i tworzenia niepotrzebnej goryczy.

Czekolada to wyjątkowy przysmak, który można nie tylko zjeść, ale także aktywnie wykorzystywać w gotowaniu. Często służy do dekorowania deserów, na podstawie których przygotowują krówki czekoladowe, polewy, które okazują się niezwykle smaczne i piękne. Wiele hostess boi się gotować takie wisienki na ciasta i ciastka, jak uważają ten proces zbyt czasochłonne, trudne. Taka opinia jest błędna, przestarzała, ponieważ łatwiej jest stopić czekoladę. Chcesz zrobić ciasto i polewę czekoladową, aby to pokryć? Wtedy potrzebujesz dobrej i wysokiej jakości czekolady, nie próbuj ratować. Taka czekolada jak słodycze jest znacznie łatwiejsza do stopienia, jednak smakołyk deserowy ma lepszy smak.

Działania przygotowawcze

Wiele gospodyń domowych jest zainteresowanych pytaniem, jak prawidłowo stopić czekoladę, aby udekorować słodycze, zwłaszcza domowe ciasta. Przed stopieniem produktu na łaźni parowej w kuchence mikrofalowej należy go starannie przygotować do tego rodzaju obróbki cieplnej.

Jeśli nie wiesz, jak stopić czekoladę na ciasto, trzymaj się wskazówek. Na godzinę przed użyciem przysmaku wyjmij go z lodówki. Przygotowanie odbywa się stopniowo, ponieważ nagłe zmiany temperatury niszczą strukturę masła kakaowego. Dlatego, zanim stopisz produkt, pozostaw go temperatura pokojowa . Batonik czekoladowy drobno posiekane lub tarte. Do zabiegu użyj rondla lub garnka o grubych ścianach, dna, należy ułożyć pokrojoną czekoladę.

Wskazówka! Nasmaruj spód cienką warstwą przed umieszczeniem produktu na patelni. olej roślinny . Ważne jest, aby był dezodoryzowany i bezwonny. Aby masa była piękna, gładka i jednolita, nie pozwól, aby woda dostała się na patelnię. Nie przykrywaj rondla pokrywką, ponieważ do wnętrza dostanie się kondensacja, która zrujnuje oblodzenie.


Zabronione jest gotowanie masy czekoladowej, w przeciwnym razie dekoracja ciasta nie zadziała. Należy pamiętać, że inna czekolada ma określoną temperaturę topnienia:

  • Mleko - 45-50 stopni;
  • biała czekolada - około 45 stopni;
  • ciemna czekolada - co najmniej 55 stopni.

Stopioną czekoladę można bezpiecznie wykorzystać do dekoracji bułeczek, babeczek i ciast, ciast i ciastek, ciastek. Na tej podstawie możesz zrobić pyszne domowe pasty czekoladowe, dodając odrobinę posiekanych orzechów.

Główne metody topienia

Stopiona czekolada ma określoną strukturę, kolor, teksturę. Aby zrobić wszystko dobrze, musisz użyć właściwej metody i postępować zgodnie z jej technologią.


Piekarnik Można nawet przygotować lukrę do dekoracji deserów za pomocą zwykłego piekarnika, utrzymując określoną temperaturę, a mianowicie nie więcej niż 65 stopni. Okruchy czekolady umieszcza się w grubościennym szafce i przesyła do pieca. Nie zapomnij od czasu do czasu mieszać zawartości drewnianą łopatką. Mieszanie należy zatrzymać po uzyskaniu jednorodnej konsystencji. W piekarniku możesz nawet zrobić łaźnia parowa . W tym celu do rondla wlewa się wodę, podgrzewa do temperatury około sześćdziesięciu stopni, do niego umieszcza się pojemnik z posiekanymi produktami czekoladowymi i wkłada do piekarnika na piętnaście minut.

Łaźnia parowa. Ta metoda jest uważana za najskuteczniejszą i najprostszą, która pozwala przygotować pyszną rozpuszczoną czekoladę do dekoracji ciast i innych deserów. Aby to zrobić, potrzebujesz dwóch doniczek o różnej objętości. Pojemnik z dużą objętością napełnia się wodą, drugi należy umieścić posiekaną czekoladę.


Pojemnik z dużą objętością napełnia się wodą, drugi należy umieścić posiekaną czekoladę

Garnek wody jest wysyłany do pieca, ogień powinien być minimalny, umieszczany w pojemniku z kawałkami czekolady. Jeśli jest za dużo wody, możesz ją spuścić. Ważnym warunkiem jest zakaz panowania w kontakcie z dnem wrzącej wody. Nie zapomnij czasami mieszać, do tego świetnie nadaje się silikonowe drewniane wiosło.

Do polewy czekoladowe do dekoracji okazało się bardziej płynne, dodać masło do gotowej masy, ale nie duży plaster. Ten składnik musi być świeży, wysokiej jakości, a co najważniejsze - naturalny. Nie stosować pasty do smarowania, ponieważ zawiera ona olej palmowy, który z kolei jest szkodliwy dla zdrowia, a także znacząco psuje smak i aromat delikatności.

Tak więc, zgodnie z sugerowanymi wskazówkami, będziesz w stanie stopić produkt czekoladowy jakościowo, szybko i bez kłopotów. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli nie dodasz śmietany lub masła, oblodzenie będzie twardnieć przez bardzo długi czas.

Kiedy gotowanie ciasta często wymaga. Istnieje wiele zasad, których przestrzeganie pozwoli ci stopić tę delikatność, aby okazała się delikatna, jednolita w konsystencji.

Jak topić czekoladę

Główne zalecenie brzmi: nie można przegrzać czekolady. W przeciwnym razie będzie grudkowaty i gruby, więc jego oblodzenie po prostu nie zadziała. Optymalna temperatura topnienia gorzkiej czekolady wynosi 50-55 stopni, biała i mleczna - 45 stopni. W związku z tym przegrzać biały i czekolada mleczna trochę łatwiej niż gorzko.

Pożądane jest, aby ogrzewanie było jednolite, ale jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Dlatego, gdy podgrzewasz czekoladowe przysmaki, powinieneś stale je mieszać, unikając w ten sposób pojawienia się grudek.

Aby uzyskać wysokiej jakości topienie, warto pokroić czekoladę na małe kawałki, można nawet przetrzeć ją na tarce. Naturalnie, jeśli spróbujesz stopić całą kostkę czekolady lub tylko duże kawałki, taka próba będzie nieudana.

Ponadto surowo zabrania się wprowadzania wody (kondensatu, pary) do czekolady, ponieważ utraci ona swój smak i właściwości. W tym celu należy upewnić się, że wszystkie używane naczynia i akcesoria (powierzchnie robocze, garnki, łyżki itp.) Są całkowicie suche.

Jest mała sztuczka, która nieco ułatwi proces topienia czekolady: nie można stopić całej czekoladowej delikatności do ostatniego kęsa. Ze względu na to, że niestopione kawałki będą otoczone ciepłą czekoladową masą, stopią się same w ciągu kilku minut. Podobnie można zrobić, jeśli masa czekoladowa jest wymagana do dodania masła lub śmietany. Podgrzewana śmietana lub roztopione masło przyczyniają się do ogrzewania i topienia pozostałych.

Jak stopić baton czekoladowy, jeśli potrzebujesz uzyskać wysokiej jakości płynne lukier? Aby to zrobić, po podgrzaniu należy dodać trochę płynu (około 1 łyżka stołowa na 30-50 gramów czekolady). Przy stosowaniu ciemnej czekolady należy zwiększyć objętość cieczy. Zaleca się dodawanie tylko ciepły płyn jak podczas dodawania zimna woda prawdopodobieństwo krzepnięcia wzrasta dramatycznie. Płyn można mieszać z czekoladą ręcznie lub za pomocą blendera, robota kuchennego i przy niskich prędkościach. Zamiast wody można użyć kremu lub masła (śmietana musi być gorąca, a masło roztopione).

Jak stopić czekoladę w kąpieli wodnej

Aby to zrobić, czekoladę rozbija się na małe kawałki lub rozciera na tarce i umieszcza w suchej i czystej misce, którą następnie umieszcza się na patelni z gorącą wodą. Warunek wstępny - spód misy nie powinien dotykać wody. Powinien być topiony na małym ogniu, stale mieszając, zapobiegając przegrzaniu masy. Należy uważać, aby para nie dostała się do miski. Jeśli stopiona masa zostanie użyta później, można ją zostawić w misce w łaźni wodnej.

Jak podgrzewać czekoladę w kuchence mikrofalowej

Z reguły w kuchence mikrofalowej czekolada nie ulega stopieniu, ponieważ bardzo trudno jest śledzić jednolitość jej ogrzewania. Ale wynik może być całkiem dobry, jeśli przestrzegasz następujących zasad. W przypadku ogrzewania ustawiana jest minimalna moc (dla 100-gramowej płytki potrzeba około 3 minut na podgrzanie). Najpierw musisz miksować w ciągu minuty, a następnie co 30 sekund.

Chcesz zrobić ciasto i polewę czekoladową, aby to pokryć?
Jak stopić baton czekoladowy, jeśli potrzebujesz uzyskać wysokiej jakości płynne lukier?

Расчет высокопрочных болтов на растяжение

Особенности расчета на прочность элементов, ослабленных отверстиями под высокопрочные болты:
При статической нагрузке, если ослабление менее 15 °/о, расчет ведется по площади брутто А, а если ослабление больше 15 %—по условной площади Лусл = 1,18 Ап.

Монтажные стыки

Монтажные стыки делают при невозможности транспортирования элементов в целом виде.
Монтажные стыки для удобства сборки устраивают универсальными: все прокатные элементы балки соединяют в одном сечении.

Проверка прочности

Проверка прочности сечения на опоре балки по касательным напряжениям:
Балочной клеткой называется система перекрестных балок, предназначенная для опирания настила при устройстве перекрытия над какой-либо площадью.